Szkoła Podstawowa w Annopolu Starym

Annopole Stare 5a

Tel: (43) 825-14-06

Przyjaciele Zippiego

W roku szkolnym 2020/2021 realizujemy program „Przyjaciele Zippiego”  w klasie pierwszej. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Każde zajęcie rozpoczynamy piosenką, którą śpiewamy, co wprowadza dzieci w miły nastrój i motywuje do zajęć. Mamy własnego patyczaka (kukiełkę), który został wykonany na potrzeby programu.

Dzięki zajęciom dzieci nawiązują lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówią o swoich uczuciach, uczą się pomagać innym oraz poznają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach: Sandy, Lilly, Finna, Tigga, zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków. Dzieci otrzymują również zadania do wykonania np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci poznają zasady obowiązujące w trakcie zajęć związanych z programem „ Przyjaciele Zippiego”. Zasady te stają się regułą życia w grupie.

Po zakończeniu każdej części dzieci zabierają do domu zestawy ćwiczeń dla utrwalenia treści poznanych w szkole. Zabawy i ćwiczenia wykonywane z rodzicami wzmacniają efekty pracy z programem.

Dzieci z zaangażowaniem dokonują ewaluacji własnych sukcesów, wypełniają karty ewaluacji na podsumowanie zajęć.

Ukoronowaniem zajęć będzie świętowanie połączone z wręczeniem koron dyplomów i poczęstunkiem na słodko.

Zajęcia prowadzi Magdalena Jarczak